Pamiętaj dzień święty święcić

Święta, święta, święta. To okres wzmożonej minoderii. W Walentynki wszyscy się kochają, na Gwiazdkę są szczęśliwi a w Dzień Matki czy Ojca okazują wdzięczność.
Jakże już tym wymiotuję. Jakże nie lubię takiej sztuczności, a przynajmniej tak to odbieram.

Walentynki

14 lutego – dzień robienia sobie loda niezależnie od płci. Czy już tzw. zakochani potrzebują świąt żeby powiedzieć banalne „Kocham Cię” i dać sobie prezenty?
Aczkolwiek wiadomym jest, że to facet ma pamiętać i dawać prezenty, jak to zwykle bywa w wiązkach. Nie wierzmy w to, że kobieta uzna i zaakceptuje, iż nie chcesz obchodzić Dnia Chorych Umysłowo. Będzie Ci miała za złe, że nie dostała prezentu a jej koleżanki dostały. Pieprznie taką awanturą, że się kopytami nakryjesz – wiem z doświadczenia jak to działa: „Nie kochasz mnie”, „raz do roku nawet nie możesz tego okazać”. Po pierwsze: gdybym cię nie kochał to bym z Tobą nie był. Po drugie: czy to znaczy że tylko raz w roku mam się starać? tylko w czasie pieprzonych Walentynek?

Powiadam wam – sranie w banie z takim dniem.

Urodziny

Kolejny dzień, w którym trzeba mówić tak by nie urazić solenizanta. Osobiście unikam takich dni i nie pamiętania o nich. Zamiast okłamywać ludzi wolę w ogóle nic nie mówić. Oczywiście postępując tak mam nadzieję, że o mnie zapomną i nie będą truć rzyci durnymi życzeniami. Dlaczego durnymi? Bo wszystkie życzenia są takie same „Zdrowia, szczęścia, pieniędzy, miłości”… Chciałbym usłyszeć kiedyś życzenia nietypowe np. „Obyś nie wpadł pod samochód” albo „Życzę Ci by ciąża twojej dziewczyny była spowodowana przez Ciebie”.

Powiadam wam – miejcie w sempitermie życzliwców i solenizantów bądź jubilatów.

Dzień Matki/Ojca

Kolejna durnota wymuszająca szacunek dla rodziców. Ja tam wolę szanować mą rodzicielkę na co dzień, nie tylko od święta. Mam za co ją uwielbiać i nie potrzebuję świąt by jej coś sprezentować. Ale nie, trzeba wtedy dzwonić, mówić durnoty.
Do tego koszerna walnęła artykułem jak to jest rola ojca przedstawiona w mediach. Doszli do zatrważających wniosków: jest źle bo za mało postaw pozytywnych się pokazuje. Oczywiście zestawienie skrajnych postaw jest u nich w modzie: Rysiek z Klanu i Homer Simpson. Proponuję do tego zestawienia dorzucić Ferdka i Fronczewskiego z „Rodziny Zastępczej”. Kolejne ichnie badanie z rzyci wzięte.

Powiadam wam – szanujcie rodzinę cały czas, nie potrzeba do tego świąt.

Dzień dla mnie

Dlaczego nie może być raz w roku Dnia Nienawiści? W ów dzień możliwe by było życzenie wszystkim rychłej śmierci, kalectwa czy zajścia w ciążę. Najpiękniejszy dzień w roku, w który nie trzeba się silić na życzliwość, można mówić każdemu co o nim się sądzi.

Tagi: , , , , , ,